Rétvári Bence: A migrációval a terrorfenyegetések is általánossá váltak Európában (VIDEÓ)
Az államtitkár szerint Magyarország soha nem fogja végrehajtani azokat a brüsszeli elvárásokat, amelyek a migránsok betelepítéséről szólnak.
Arra panaszkodik Észak-Rajna–Vesztfália szocdem belügyminisztere, hogy a Németországba érkező marokkói és algériai migránsok legnagyobb része a tartományban köt ki. Ez azért nincs jól Ralf Jäger szerint, mert az észak-afrikaiak közt a legtöbb az egyedülálló férfi, és ezek a csoportok az átlagnál problémásabbak. A miniszter azt szeretné, ha gyorsan hazaküldenék, de addig is igazságosan elosztanák az észak-afrikaiakat a tartományok között.
A Németországba érkező marokkói menedékkérők 80 százaléka, és az algériaiaknak is nagyjából a fele végül Észak-Rajna–Vesztfáliában köt ki, és ez az arány egyre emelkedik – panaszkodik a tartomány szociáldemokrata belügyminisztere. Ralf Jäger azért nem örül ennek, mert az észak-afrikaiak között a legnagyobb az egyedülálló férfiak aránya, és ezek a csoportok az átlagnál jóval problémásabbak – ahogy az a kölni események kapcsán is kiderült.
Az észak-rajna–vesztfáliai belügyminiszter szerint nem igazságos, hogy csak néhány tartomány fogadja ezeket az embereket, ezért az észak-afrikaiakat méltányosan szét kellene osztani a német tartományok között.
A kölni és düsseldorfi hatóságok adatai szerint az újonnan érkező észak-afrikai menedékkérők nagy része bűncselekményeket követ el. A férfiak közül néhányan már évek óta úton vannak Európában, és több országban is beadtak menedékkérelmet.
A menedékeljárás hosszú ideig, átlagosan 14-15 hónapig elhúzódik, ez pedig jó lehetőség azok számára, akik „vissza akarnak élni a Willkommenskulturral”, és bűnözésből akarják fenntartani magukat – mondta Jäger. Hozzátette: ha a menekültstátusz elutasítása ellen még jogorvoslattal is élnek az érintettek, akkor az ügy jogerős lezárása évekig is eltarthat. Mivel az észak-afrikai migránsoknak nem túl sok az esélyük, hogy megkapják a menekültstátuszt, így az ő eljárásaikat a nyugat-balkániakéhoz hasonlóan fel kellene gyorsítani – vetette fel a miniszter.
Jäger szerint ha pár hónapon belül visszaküldenék a hazájukba azokat, akiknek nincs esélyük a menedékjog elnyerésére, akkor nem lenne olyan csábító lehetőség a pitiáner bűnözőknek, hogy menedékkérőként Európába jöjjenek – foglalja össze a FAZ.